Úspěšná profi premiéra „libereckého chemika“ Humburgera

Pár dní před zápasem se kvůli zranění měnil Dominiku Humburgerovi soupeř. Nic příjemného před premiérou v profi MMA. Na tu se Humburger připravoval v rámci turnaje MMAsters League 3. Nakonec vše zvládl na výbornou a svůj debut mezi profesionály vyšperkoval výhrou v 1. kole na TKO.

Dominik Humburger při své premiéře v profesionálním MMA - Text: Josef Macháček, 26.5.2021

Původně jsi měl na ML3 nastoupit proti Ivanu Vadkertimu, ten se však krátce před turnajem zranil a tak přišla změna soupeře. Hozenou rukavici zvedl ostřílený profesionál Pavel Lamacký. Jak moc nepříjemná pro tebe změna byla?

Změna soupeře je pro zápasníka vždy nepříjemná záležitost, nicméně záleží na momentální přípravě a na tom jak se zápasník cítí. Pro mě to znamenalo změnu taktické přípravy. Původního soupeře jsme měli nastudovaného, nicméně jsem opravdu velice rád, že Pavel Lamacký výzvu přijal a zápas se mohl uskutečnit. Tímto bych mu chtěl velice poděkovat.

Jak hodnotíš svou premiéru v profesionálním MMA? Jaké máš ze zápasu poznatky?

Na premiérový zápas na profi scéně jsem se hodně těšil a překvapilo mě, s jakým klidem jsem nastupoval do zápasu. Ač nebyl zápas dlouhý, tak jsem si ho hodně užil. Do zápasu jsem nastupoval odpočinutý a připravený.

Změna soupeře je pro zápasníka vždy nepříjemná záležitost, nicméně záleží na momentální přípravě a na tom, jak se zápasník cítí.

Pracuješ jako profesionální voják u 31. pluku v Liberci, můžeš nám svou práci blíže přiblížit? Vycházejí ti nadřízení vstříc v přípravě a jak tě jako zápasníka MMA vnímají?

Sloužím konkrétně u 312. praporu 31. pluku, který se také nachází v Liberci. Tento pluk slouží jako ochrana před radiační, chemickou a biologickou hrozbou. Moje hodnost je četař a jsem zařazený na pozici řidič specialista. Práce mě baví a je i mým koníčkem. Jsem rád, že mohu sloužit právě zde. Sloučit profesionální sport a karieru vojáka není vždy úplně jednoduché, nicméně je to zaměstnání, u kterého je fyzická příprava na prvním místě a tudíž mám možnost fyzické přípravy i v rámci mého zaměstnání. Tímto bych chtěl poděkovat mým nadřízeným a zástupcům armády za to, že mi vychází vstříc a podporují mne.

Dominik Humburger vs. Pavel Lamacký, MMAsters League 3, NC Oaza Kladno,

Kam budou směřovat tvé další kroky? Mohou se fanoušci těšit na tvůj další zápas na ML?

Tuto otázku bych ponechal spíše na mém manažérovi a týmu…

Jaký je tvůj vysněný cíl v MMA a máš nějaký svůj vzor?

Můj cíl a sen je zápasit v nejprestižnějších organizacích MMA s nejlepšími zápasníky světa. Mám mnoho vzorů, ale moje srdcovka je Yoel Romero.

Můj cíl a sen je zápasit v nejprestižnějších organizacích MMA s nejlepšími zápasníky světa.

Jak se ti turnaj MMAsters League 3 líbil? Stihl jsi sledovat i jiné zápasy?

Turnaj se mi líbil hodně, překvapil mne profesionální přístup a organizace celého turnaje. Vzhledem k času mého zápasu jsem měl možnost vidět pouze poslední tři zápasy. I na těchto zápasech byla vidět kvalita zápasníků a úroveň turnaje.