Snový večer pro Chotěnovského. Šestá výhra v řadě a podpis smlouvy se zahraniční organizací

Neporažený Lukáš Chotěnovský (6-0-0) z All Sports Academy Hradec Králové nastoupil na MMAsters League 3 do zápasu proti ukrajinskému mistru v combat sambu a MMA. O soupeři neměl moc aktuálních informací a případný nezdar by mrzel dvojnásob. Na stole totiž v případě výhry byla  smlouva se zahraniční organizací.

Lukáš Chotěnovský si na MMAsters League 3 připsal šestou výhru v řadě. - Text: Josef Macháček, 14.5.2021

Jakou strategii jsi měl pro zápas připravenou a co vše se ti podařilo o soupeři zjistit?

Vyloženě konkrétní strategii jsem neměl, protože co jsme s týmem koukali na jeho zápasy, podařilo se nám najít pouze tak 2-3 roky staré. Nevěděli jsme tedy s čím přijde. Věděli jsme, ale že má nepříjemný postoj (což se potvrdilo hned v úvodu zápasu) a že je to šampión Ukrajiny v MMA a Combat Sambu, takže dobré judistické hody a nebezpečný na zemi.

 

Hned v úvodu zápasu trefil Bondarenko 4 lowkicky a vyslal několik poměrně nebezpečných a tvrdých úderů. Co jsi si v ten moment říkal, překvapil tě tím soupeř? Jak jsi byl s průběhem zápasu spokojený?

Myslel jsem si, že to bude tvrďák se silným prvním kolem, ale i tak mě překvapilo tempo, které nasadil hned od začátku. Rozhodl jsem se přenést to proto na zem, tam ale soupeř zase dobře hrozil submisemi. Musel jsem si to tedy neustále hlídat a ani na chvíli ze zápasu nevypadnout.

Myslel jsem si, že to bude tvrďák se silným prvním kolem, ale i tak mě překvapilo tempo, které nasadil hned od začátku.

Prakticky ihned po zápase přišla z tvého tábora zpráva o podpisu smlouvy s druhou největší polskou organizací Fight Exclusive Night (FEN). Kdy jsi se o zájmu FENu dozvěděl a jak by podpis smlouvy ovlivnila případná prohra?

O jejich zájmu jsem se dozvěděl pár týdnů před fightem. Nicméně kdybych prohrál, tak by z podpisu smlouvy nic nebylo. Těžko s vámi bude někdo chtít uzavřít smlouvu s červeným políčkem z posledního zápasu.

Při pozápasovém rozhovoru už Chotěnovský věděl, že smlouva s FEN čeká jen na jeho podpis.

Znamená podpis smlouvy s FEN, že už tě na MMAsters League neuvidíme nebo máš možnost zápasit pod hlavičkou obou organizací?

Mám možnost zápasit i v jiných organizacích (samozřejmě se souhlasem FENu a aby zápasy nebyly blízko u sebe). Co jsme se bavili, tak s MMAsters League by neměl být sebemenší problém a rád bych zápasil nadále i zde.

 

Když se ještě vrátím k zápasu, běžně zápasíš ve váze do 66 kg, ale s Bondarenkem to byla catchweight 63 kg. Znamená to, že směřuješ do bantamu (pozn.: – 61 kg)? A jak ti šlo hubnutí do 63 kg?

Přesně tak. Šli jsme teď domluvenou váhu, abych si to tak nějak osahal a vyzkoušel. Neměl jsem žádný problém a rozhodně teď chci zamíchat kartami v bantamové divizi.

… teď chci zamíchat kartami v bantamové divizi.

Stačil jsi sledovat před zápasem nebo po něm i jiné zápasy? Jak se ti v pořadí 3 turnaj pod hlavičkou MMAsters League líbil?

Bohužel nestíhal, chtěl jsem se soustředit plně na svůj výkon. Viděl jsem pouze mého týmového parťáka Vendu Štěpána. Jinak turnaj se mi líbil moc. Zápasy jsem zpětně zhlédnul téměř všechny a musím říct, že super podívaná. Také mě baví jak se to organizačně s každým eventem posouvá, takže za mě obrovský palec nahoru.

MMAsters League 3: Chotěnovský vs. Bondarenko (7.5.2021, NC Oaza Kladno)