Bude mít MMAsters League své šampióny? Ano, ale nejsem příznivcem laciných titulů, říká promotér Macák

Promotér MMAsters League Dušan Macák prozradil, kolik akcí organizace do konce roku uspořádá a naznačil i rodící se spolupráci se zahraniční organizací. Na závěr rozhovoru odpověděl na několik otázek fanoušků.

Dušan Macák
Promotér organizace MMAsters League - Mgr. Dušan Macák (publikováno 21.6.2021) -jma-

Od ML3 uplynulo již několik týdnů. Jak s odstupem času turnaj hodnotíš? Byla před turnajem nějaká opravdu krizová situace?

ML3 hodnotím velmi pozitivně. Myslím, že zápasy byly ze sportovního i diváckého pohledu zajímavé a to je nejdůležitější. Krizových situací bylo několik, museli jsme kvůli zranění shánět náhradníky pro naše klíčové zápasníky Lesáka, Chotěnovského a Handanagiče. Další „pikantní“ situace byla, když ukrajinskému zápasníkovi (soupeři Luboše Lesáka) uletělo letadlo a my jsme mu museli zajišťovat náhradní spoj, což v době covidové byla také celkem výzva 😊, nakonec se nám to podařilo tak, že zápasník jel z letiště rovnou na vážení.

Co pro Tebe byla na ML3 nejvýraznější událost, která se Ti při vzpomínání vybaví jako první?

Přístup zápasníků, trenérů, realizačních týmů, rozhodčích během vlastní akce, všichni si uvědomovali, že akce je bez diváků, za přísných hygienických podmínek, včetně testování a během vlastní akce nebyl žádný problém, všechno šlo dle plánu, což se málo kdy podaří. Cítil jsem, že všichni zúčastnění si vážili toho, že doba pro pořádání podobných akcí je složitá a přistupovali k tomu maximálně zodpovědně.

Cítil jsem, že všichni zúčastnění si vážili toho, že doba pro pořádání podobných akcí je složitá a přistupovali k tomu maximálně zodpovědně.  

Na třetí pokus konečně vyšla MMA premiéra Luboše Lesáka. Jak to s Lubošem vypadá do budoucna? Rýsuje se už nějaký další soupeř? A je postojová kariéra již minulostí nebo kdyby přišla nabídka na postojový zápas tak by oblékl zpět velké rukavice?

Luboš jde momentálně cestou MMA, možných soupeřů je vícero, na rozdíl od postoje. Zatím ale nemohu být konkrétní ohledně jména soupeře, jednáme i se zahraničními organizacemi. Postoj pro Luboše tedy teď není v plánu, nicméně nikdy neříkej nikdy, ta možnost stále existuje, ale priorita je MMA.

Že se už chystá ML4 není úplně tajemstvím. Můžeš trochu poodkrýt karty? Bude turnaj již s diváky a máš v hlavě nějaké zápasníky, které na ML4 uvidíme?

Ano, turnaj chystáme na září a doufáme, že bude s diváky. Momentálně jednáme o místě, máme dvě až tři varianty, které teď zvažujeme. Diváci se můžou těšit samozřejmě na naše stálice Lesáka, Chotěnovského, Kroftu, Štěpána a další, se kterými jednáme. Jak už jsem zmiňoval, jednáme také se zahraniční organizací a je možné, že uskutečníme zajímavý společný event.

Zaznamenáváš jako promotér zájem fighterů o zápasy na MMAsters?

Ano, postupně s každou akcí zaznamenávám větší zájem o zápasy, což nás velmi těší a motivuje.

Na ML3 se představilo pro mnohé několik nových tváří jako Humburger, Štummer, Laube a všichni udělali pěkné zápasy. Uvidíme je i dál na turnajích MMAsters?

Věřím, že ano. 😊

Na kolik akcí se můžeme těšit do konce roku?

Minimálně na dvě.

OTÁZKY Z INSTRAGRAMU: fanoušci je pokládali na profilu MMAsters League

Nebránil byste se nějaké exhibici v postoji? Určitě by se našel zajímavý soupeř, třeba i z minulosti a mohlo by to být zajímavé. A kdo by Vám šel případně do rohu jako kouč?

Nemám ambice na exhibiční vystoupení, hlavní energii věnují výchově nových talentů, matchmakingu a pořádání akcí.

Můžeme v budoucnu očekávat nějaké titulové bitvy? Plánujete do konce roku mít nějaké šampióny?

Ano, časem to máme v plánu, ale určitě ne v tomto roce, na to si musíme vybudovat větší zápasnickou základnu, nejsem příznivcem laciných titulů „na oko“.

Co je pro Vás hlavní prioritou jako pro promotéra MMAsters League?

Promovat kvalitní sportovní zápasy na všech úrovních, od začínajících talentů po zkušené profíky. Nechceme stavět zápasy za každou cenu, vždycky se snažíme, aby zápas byl vyrovnaný a aby měl smysl pro obě strany a nebyla to pouze show pro jednoho ze zápasníků, což ovšem v praxi je někdy velmi obtížné 100procentně docílit. Bohužel zranění a jiné neočekávané situace nám komplikují tuto naši snahu a my pak musíme improvizovat.

Kdy se můžeme těšit na další turnaj?

Září 2021 (+/- týden).

Plánujete dál spolupracovat s Michalem Holánem? Má super hlas a těch pár chybiček určitě příště dopiluje.

Ano, Michal má neskutečnou pozitivní energii, to je něco, co prostě chceš. 😊

Dušan Macák v pořadu Fight and Talk s Patrikem Kinclem a Tomášem Kvapilem.