„Žádné fejky a šance pro talenty,“ říká o MMAsters League promotér Macák

MMAsters League chystá na tento rok minimálně čtyři galavečery. Po dvou úvodních akcích, které proti pandemickým omezením doslova odbojovali i samotní organizátoři, se tak můžete těšit na další eventy naší organizace a znovu na obrazovkách 02 TV Sport!

Dušan Macák (vlevo) zahajuje galavačer MMAsters League. (Publikováno 10.03.2021 - Autor: Josef Macháček - Foto: Maslic Elvis)

Jak se zrodil nápad založit organizaci MMAsters League?

Nápad založit organizaci MMAsters League vzniknul po krachu organizace XFN. Cítili jsme, že je zde prostor a zápasníci v MMA i postojářských disciplínách (K-1, thaibox), kteří by uvítali novou a hlavně seriózní organizaci.

Jak moc do rozjezdu organizace zasáhla pandemie?

Pandemie samozřejmě zasáhla do našeho rozjezdu velmi intenzivně. Doposud jsme uspořádali dva eventy, přičemž obě akce probíhaly za zpřísněných podmínek a druhá akce dokonce zcela bez diváků. Akce jsme museli operativně přesouvat z plánovaných míst, hledat vhodné prostory a dokonce jsme v době totálního lockdownu měli v záloze připravené televizní studio v Polsku. Přesto jsme byli schopni zajistit živé přenosy na O2 TV Sport a Tipsport TV. 

Bohužel jednu akci na podzim minulého roku jsme museli zcela zrušit, bylo to v době největšího rozmachu pandemie. Situace je samozřejmě složitá i pro samotné sportovce, jelikož podmínky pro sport a kvalitní přípravu jsou omezené, což nám také velmi komplikuje rozjezd naší organizace.

Chceme, aby MMAsters League byla etablovanou, seriózní organizací.

Jaké jsou cíle a vize organizace, kam se chce na scéně bojových sportů zařadit?

Chceme, aby MMAsters League byla etablovanou, seriózní organizací, kde jednak budou mít zápasníci možnost pravidelně zápasit, ale nad rámec vlastních zápasů je naší vizí se postarat o talentované bojovníky a zajistit jim komplexní servis po sportovní i manažerské stránce. Chceme spolupracovat i s jinými organizacemi a díky tomu nabízet našim zápasníkům zápasy i těchto jiných organizacích, aby se nezastavil sportovní progres, jinými slovy – nechceme bojovníky stavět pod striktní smlouvy a brzdit jejich sportovní kariéru.

Šanci u nás mají talentovaní začátečníci, amatéři i ryzí profesionálové.

Divákům, partnerům, široké veřejnosti chceme nabízet kvalitní sportovní prostředí, skutečné zápasy, žádný „fejky“, šanci u nás mají  talentovaní „začátečníci“, amatéři i ryzí profesionálové tak, aby se toto celé spektrum bojové scény dostalo k divákům, ideálně prostřednictvím dostupných médií, jako například už zmíněné O2 TV Sport a Tipsport TV.

Prozradíte nejbližší plány?

Letos bychom rádi uspořádali každé čtvrtletí jeden event, tedy minimálně čtyři galavečery v roce 2021. Dále jednáme se silnou zahraniční organizací o umisťování našich zápasníků na jejich akcích, abychom umožnili našim bojovníkům zápasy venku.

Dušan Macák – promotér organizace MMAsters League, je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu University Karlovy a zároveň první český medailista z mistrovství světa v kickboxu z roku 1993 z Dánského Odense, kde vybojoval titul vicemistra světa. O čtyři roky později v Birminghamu vystoupal na stupeň nejvyšší. V roce 1994 založil školu kickboxu Macak’s gym (MG Team) a v roce 1997 nastoupil na pozici státního trenéra kickboxerské reprezentace, kde působil až do roku 2009. V současné době je jednou z tváří nové organizace MMAsters League.