Zabiják ze Žiliny: „Věděl jsem, že nad Kinclem budu dominovat!“

Málokdo se odváží konstatovat, že si v kleci pohraje s Patrikem Kinclem a ještě na něj bude dělat opičky. Slovenský mladík s nickem ASSASINAUDITHORE se toho ale nebojí, je totiž suverénním vítězem prvního českého turnaje ve hře UFC4 MMAsters E-League. Kincl slibuje odvetu, jakmile soupeři pandemická opatření dovolí přicestovat do Česka. „Re-match už ale nutně nemusí být jen na Playstationu,“ vzkazuje Patrik na Slovensko.

Assasine, jak sis celkově užil MMAsters E-League?

Turnaj byl super. Nějakou dobu jsem se na něj připravoval a mrzelo mě, že musel být před Vánocemi odložený. Jsem rád, že jsem ho mohl odehrát v náhradním termínu a dost jsem se při tom bavil. Díval jsem se zpětně na reakce Patrika Kincla a dost jsem se u toho nasmál.

Kdo byl v tvé cestě za absolutním vítězstvím nejtěžším soupeřem?

Myslel jsem si, že nejvíc zabrat mi dá Jeyzek, ale nakonec jsem měl zápas s ním dost pod kontrolou a nejtěžší to bylo ve finále s Matějem Onderkou. Znám se s ním z jiných e-lig, kde už jsme se několikrát potkali, takže jsem věděl, co od něho mohu očekávat. Byl na mě dobře připravený.

A co SUPER-FINÁLE s Patrikem Kinclem?

S Patrikem jsem si to užil. Věděl jsem, že tomu zápasu budu dominovat. Tak jsem si řekl, že ho nebudu hned ukončovat a když ho pošlu k zemi, tak na něho budu dělat opičky. Líbili se mi jeho reakce.

Byl jsi zklamaný, že jsi nemohl hrát přímo na místě jako ostatní hráči?

Hodně mě mrzí, že jsem kvůli opatřením nemohl přijet a musel hrát z domova. Přišel jsem o setkání s českými MMA hvězdami. Snad si to příště, až bude situace lepší, vynahradím.

Je pro tebe MMA jen virtuální svět konzolových her nebo sleduješ i to reálné?

MMA sleduji. Dostal jsem se k němu přes hru UFC 2 a pak se zkusil kouknout i na skutečný zápas. Strašně se mi to zalíbilo. Sleduji jak domácí scénu, tak i UFC a ze zápasníků hlavně Attilu Végha, Piráta Krištofiče. A z českých Karlose Vémolu. Aktuálně se těším na zápas Adesanya vs. Blachowicz. Adesanya je skvělý a možná překoná i rekord Andersona Silvy, ale Janek je podle mě pro něho hodně těžký soupeř a když jsem viděl, co udělal s Dominickem Reyesem, tak mu dávám velké šance uspět. Má obrovskou sílu v rukách.

Daniel Žoldák aka ASSASINAUDITHORE
Ezio Auditore da Firenze je fiktivní postava v herní sérii Assassin’s Creed. Assassin je v překladu zabiják.