MMAsters League 4: Fightcard / startovní listina

Hlavní startovku MMAsters League 4 tvoří celkem deset zápasů v MMA a postoji, stejně jako při předešlých akcích s mezinárodní účastí. Vstupenky jsou v předprodeji online. Akci znovu živě vysílá O2 TV Sport, sázkaři ocení možnost sledovat zápasy také na webu Tipsportu, další možností je PPV stream.

startovka-ml4-final-TS

K-1 (MMA gloves), -70 kg: Jakub KROFTA 🇨🇿 (MG Team Hradec Králové) vs. Mateusz JANIK🇵🇱 (Black Sheep Tarnów)

Poté co se zranil Tadeáš Růžička a nikdo z  českých borců se do zápasu s nebezpečným a kreativním Kroftou zrovna nehrnul, stála před promotérem nelehká úloha. Nakonec se však rovnici (covid+opatření+kvalitní_cizinec * Krofta = hlavní zápas) podařilo vyřešit na výbornou! 10.12. se proti Jakubu Kroftovi postaví polský šampión organizací IFMA a ISKA Mateusz Janik. Tenhle zápas bude jeden velký ohňostroj a naprostá postojová bomba.

 

MMA – 66 kg: Tomáš KVAPIL (All Sports Academy Hradec Králové) 🇨🇿 vs. Eduard KAZMIRUK 🇺🇦 (Fight Club Gladiator, Dubno)

Kvápa je zpět! Po vleklých problémech se zraněními se do klece konečně vrací Tomáš Kvapil. Tomáše jsme mohli v poslední době slýchat jako spolukomentátora galavečerů. Role mu sice sedí, ale nepochybujme o tom, že ho co galavečer svrběly ruce. Ale nic špatného netrvá věčně, Kvapil se dal zdravotně dohromady, nejprve oprášil rukavice ve vítězném duelu v boxu a nyní je konečně zpátky ve svém obýváku, v MMA. 

Eduard Kazmiruk přijede s úmyslem pokazit Kvápovi comeback. A že k tomu má velké předpoklady, je bez debat. Na Sherdogu se to tomuto gladiátorovi zrovna nečervená (7:1) a ještě ke všemu nenechává rozhodnutí na bodových… 2 x TKO a 5 x submise. Kazmirukovi je teprve 21 let, Zatím téměř vše válcuje, ale natěšený Kvapil může být kamenem, na který narazí ukrajinská kosa.

 

K1 – 75 kg: Viktor BERAN (MG Team Pardubice) 🇨🇿 vs. Ivo CRHÁK 🇨🇿 (Muay thai Brno)

Úspěšný amatérský kickboxer, ale i boxer Viktor Beran byl pravidelným sběratelem cenných kovů z mnoha velkých amatérských turnajů. Naposledy řádil koncem léta 2021, kdy doslova sesekal celou tuzemskou špičku na MČR v K-1. Teď je načase začít si podmaňovat profesionální scénu.

Brno je městem mnoha vynikajících bojovníků. Mezi ně můžeme určitě zařadit i Ivo Crháka, který se může pyšnit evropským titulem WKF a zkušenostmi z pyramidy Oktagon Underground. Momentálně trénuje např. s vítězem bitvy o Brno, Radkem Roušalem. Navíc v Brně není vůbec těžké sehnat kvalitní sparingy a my si můžeme být jisti, že si Crhák jede do Pardubic pro vítězství.

 

MMA – 70 kg: Václav ŠTĚPÁN (All Sports Academy Hradec Králové) 🇨🇿 vs. Denis GONDŽALA 🇸🇰 (Tomáš Bilisch Martial Arts, Slovensko)

Souboj teprve 19letých talentovaných mladíků. To bude zápas mezi Václavem Štěpánem z královéhradecké All Sports Academy s Denisem Gondžalou ze slovenského Tomáš Bilisch Martial Arts.

Štěpán je pověstný svým vysokým fight IQ. Své protivníky většinou „takticky vyboduje“ a málokdy dovolí soupeři zahnat ho do úzkých.

Oproti tomu Gondžala většinu vítězství získal před limitem a pro další ukončení pojede určitě i do Pardubic! Nebo to snad bude pro Gondžalu nepopulární tahanice o každý bodík a taktická škola od Štěpána?

 

Striking. -57 kg: Kristýna „Kíka“ SOBOTKOVÁ 🇨🇿 (MG Team Pardubice) vs. Michaela „Pocahontas“ HLAVÁČIKOVÁ 🇨🇿 (Muay Thai Olomouc)

Kristýna Sobotková (MG Team Pardubice) je zpátky po krásné rodinné události a nově bude nastupovat do ringu jako maminka dcerky Kristýnky. ,,Kíka“ je známá jako srdcařka , která pravidelně dokáže dostat své tělo až za hranu možného.

S tím se bude muset popasovat amatérská mistryně ČR, a to jak v Muay Thai, tak i v K-1  Michaeala Hlaváčiková (Muay Thai Olomouc), kterou čeká profesionální debut. Ale není žádným zelenáčem, na kontě má již 17 zápasů na amatérské scéně a z toho většinu vítěznou.

 

K-1, -71 kg: Luboš VANKA 🇨🇿 (Spartak Kickbox Nýrsko) vs. Kamil KÁNINSKÝ 🇨🇿 (KG Academy)

Kamil Káninský to seká v profesionálech a jeho sok Luboš Vanka byl postrachem amatérské kickboxerské scény. Kaninský je knouckoutér, který ukončil před limitem více jak polovinu svých soubojů a navíc nepoznal mezi profíky hořkost porážky. Vanka se na profi prknech teprve rozkoukává, ale vzhledem k jeho obrovským zkušenostem a úspěchům z mezinárodních amatérských kolbišť nebude trvat dlouho a pročísne ofinky nejen domácím profesionálům. Bude to další KO pro Kaninského, nebo další kariérní postup pro Vanku?

 

K-1, -67 kg: Tomáš RENG 🇨🇿 (MG Team Pardubice) vs. František KEJDA 🇨🇿 (Fight club Nové Město/Žďár)

Tomáš Reng (MG Team Pardubice) své schopnosti ukázal divákům již na MMAsters League 2 a byly to sakra výživné přestřelky. Nizozemská klasika ve stylu já dám, ty dáš, zvedala přítomné ze židlí. S tímto nepříjemným stylem se bude muset popasovat vyznavač Muay Thai ze Žďáru nad Sázavou František Kejda. Ten do současné doby sbíral zkušenosti mezi amatéry a právě dozrál čas na premiéru mezi profesionály.

 

K-1, -71 kg: Josef MACHÁČEK 🇨🇿 (Lesák Fight Team) vs. Petr MATĚJOVSKÝ 🇨🇿 (Růžička Kickbox Gym Ústí n./L.)

Zrušením zápasu Zdeněk Pavel vs. Oliver Martin se z Early prelims posouvají na Prelims kartu Josef Macháček (Lesák Fight Team Heřmanův Městec) a Petr Matějovský (Spartak kickbox Nýrsko).
Macháček si odbude svou premiéru, na kterou bude určitě velmi dobře připraven. Sparingy s jeho trenérem Lubošem Lesákem jsou tou nejlepší možnou prověrkou. Oproti tomu Matějovský má za sebou již 3 zápasy a ze 2 odcházel jako vítěz, což bude chtít i 10.12. v Pardubicíc

 

K-1, -75 kg: Daniel SOKOL 🇨🇿 (MG Team Pardubice) vs. Matěj MEDVEC 🇨🇿 (Růžička Kickbox Gym Ústí n./L.)

Daniela Sokola (MG Team Pardubice) čeká debut v K-1. Doposud to byly v plnokontaktních disciplínách ,,pouze“ jeho pěsti, které nechával promlouvat mezi šestnácti provazy. V klasickém boxu si může prozatím odškrtnout velmi pěknou bilanci 4-1-1. Ale ani v kickboxu není žádným nováčkem. Zápasů na polokontaktním tatami má za sebou několik desítek.
 
Matěj Medvec (Růžička Kickbox Gym Ústí n./L.) má v sedmnácti letech teprve všechno před sebou. A proč ten start nepodpořit výborným výkonem na MMAsters League. Medvec je pistolník, který má občas kolty proklatě nízko. Možná někdy riskantní, ale na druhou stranu atraktivní styl, který baví.

 

K1 – 71 kg: Sebastien MACHÁČEK (MG Team Pardubice) 🇨🇿 vs. Dominik KEPPERT 🇨🇿 (Růžička Kickbox Gym Ústí n./L.)

Další šance pro mladé pušky na MMAsters League. Teprve 14letý Sebastien Macháček má za sebou nespočet úspěchů v polokontaktních disciplínách kickboxu a pomalu nastal čas zužitkovat své zkušenosti a začít si podmaňovat královskou disciplínu K-1.

To ale nebude chtít připustit o rok starší Dominik Keppert a naopak se bude snažit získat cenný skalp čerstvého medailisty z mistrovství Evropy Macháčka.

MMAsters League dává příležitost mladým a je jen na nich, jak dokážou využít nabídnutý odrazový můstek.

K1 – 70 kg: Jakub KROFTA (MG Team Pardubice) 🇨🇿  vs. Tadeáš RŮŽIČKA (Spejbl Gym Prague) 🇨🇿  (Z  R  U  Š  E  N O)

Královéhradecký odchovanec MG Teamu Jakub Krofta je zárukou atraktivní podívané. Perfektní pohyb, pestrá paleta technik a strhující tempo zápasů, to je charakteristické pro tohoto východočeského bijce. Ale není to jen fyzická a technická připravenost, která zdobí Kroftu. Má také to nejdůležitější pro úspěch, naprosto pevně nastavenou hlavu. V jeho podání je boj jednoduše zábava.

Divočák ze Spejbl gymu Tadeáš Růžička to seká zejména v postojových disciplínách. Malé rukavice, velké rukavice, všechno jedno, zápasy v ukrutném tempu. Tvrdý, nekompromisní, atraktivní styl spojený s image bad boye dělá Růžičkyu velkým tahák pro obecenstvo. Vítěz pyramidy Oktagon Underground, světový šampion WAKO a IFMA se jede štípat do Pardubic.

 

K-1, -63.5 kg: Zdeněk PAVEL 🇨🇿 (Teep Muay thai Plzeň) vs. Oliver MARTIN 🇨🇿 (Millenium gym Klatovy) –  Z R U Š E N O

Plzeňský bojovník Zdeněk Pavel nejprve poctivě posbíral zkušenosti a vavříny na amatérských kolbištích, kde je mimo jiné mistrem ČR a druhý z WAKO K-1 World Grand Prix. V zápasech se nezdráhá použít i spektakulární techniky a umí trefit, o čemž by mohla vyprávět nejedna játra jeho soupeřů, která okusila léčbu spinning back kickem. Tento chlapec nenudí a vy se nebudete nudit též.
Oliver Martin je dalším premiantem na profesionálních prknech. Tento klatovský rychlík má v nohách štiplavé biče a zejména sekyrku z jeho low kicku nechcete mít zaseknutou ve svých stehenních svalech. Další nažhavený profi premiant na scéně.