MMAsters League 3: FIGHTCARD

MMAsters League 3
Aktualizováno 3. května 2021

Na startovce třetí MMAsters League kromě českých zápasníků figurují hned tři ukrajinští bijci i našlápnutý Polák Lukasz Radosz. Premiéra v MMA čeká elitního postojáře Luboše Lesáka, těšit se můžete i na zápasy Lukáše Chotěnovského, Maxe Handanagiče či Gora Harutjunjana. Šanci dostanou mladé pušky Němeček, Naswetter, Malina a Sťěpán. Devět zápasů na MMAsters League 3 sledujte v pátek od 19 hodin na O2 TV Sport.

K1 – 93 kg: Jakub Klauda 🇨🇿 (Highlanders Trutnov) vs. Lukasz Radosz 🇵🇱 (KOHORTA Poznań) 

Zápas dvou borců, kteří se mohou pyšnit mnoha tituly z těch nejprestižnějších federací. Lukasz Radosz z Poznaně a trutnovský Jakub Klauda mají doma tolik cenných kovů, že by si mohli s úspěchem otevřít zlatnictví. Konkrétně přinesou do ringu dohromady 11 medailí ze světových a evropských šampionátů IFMA, tedy z nejprestižnější amatérské organizace thajského boxu.

To je vizitka, která dává tušit, že se můžeme těšit na souboj evropské, potažmo světové úrovně. Čeká nás skutečně lahůdková ,,ká jednička“!

MMA – 65,8 kg: Vitaly ,,Lightninig“ Baryshnikov 🇺🇦  vs. Luboš Lesák 🇨🇿 (MG Team Pardubice)

Luboše Lesáka čeká premiéra pod pravidly MMA. Už to, samo o sobě, je velká výzva. A bude to ještě o něco komplikovanější debut, jelikož se bude muset popasovat se změnou soupeře. Agresora z MG Teamu proklepne ukrajinský matador Vitaly Baryshnikov, který sbíral první vítězné zápasy ve smíšených bojových umění v době, kdy si český bojovník teprve klestil cestu na výsluní v postojářských disciplínách. Prosadí se ukrajinský zápasník s přezdívkou Lightning díky svým zkušenostem, nebo to bude ze strany Lesáka blesková záležitost?

MMA, – 63 kg: Oleksey Bondarenko 🇺🇦 (SC „VOIN“, Lutsk, Ukraine) vs. Lukáš Chotěnovský 🇨🇿 (All Sports Academy)

Kariéra ukrajinského zápasníka Olekseye Bondarenka připomíná v posledních letech vlnobití, jednou nahoře, jednou dole. Mezi profesionály má pět vítězství a všechna jsou před časovým limitem. Naopak nezdary jsou většinou orámovány bodovými rozhodnutími sudích. Chotěnovský je mistrem ČR a medailistou z MS v MMA z roku 2017. Navíc se to českému reprezentantovi na Sherdogu pouze zelená a svoji šňůru bude chtít natáhnout i proti ukrajinskému bohatýrovi. Jisté je, že to Bondarenko nebude chtít nechat na bodových. Zatímco Lukáš Chotěnovský bude chtít protáhnout vítěznou sérii. Ale žádný strom neroste do nebe, nebo snad ano…

Striking , -74 kg: Gor „Thunder“ Harutjunjan 🇨🇿 (Tolja Gym Praha) vs. Ondřej Marvan 🇨🇿 (Highlanders Trutnov)

Střet dvou velezkušených borců slibuje parádní podívanou plnou tvrdých přestřelek. Borec z Tolja gymu má za sebou desítky bitev v K-1, thaiboxu i boxu. Tvrdý fighter původem z Arménie nemá problémy přijmout, a už vůbec ne rozdat. Tenhle válečník jednoduše nenudí. To samé ale můžeme říci o Ondřeji Marvanovi z Highlanders Trutnov. Ten neudělá zbytečně krok vzad, raději si to dá na férovku, dokáže přežít nesmysl a jen tak mimochodem otočit i téměř ztracený souboj. Rozpoutá arménský ,,Thunder“ dokonalou bouři, nebo bude triumfovat ,,nesmrtelný“ Highlander z Trutnova?

MMA , -77 kg: Andrei Mavrodiev 🇺🇦 (Nikolaev MMA Club, Ukraine) vs. Max Handanagić 🇨🇿 (MMA Poděbrady)

Další ukrajinsko – český střet obstarají Andrei Mavrodiev a Max Handanagič. Fighter z Ukrajiny nejprve nasbíral spousty zkušeností na amatérské scéně, kde se chlubí velmi zajímavým rekordem 33-13. Sebevědomí má podpořené dvěma výhrami a v Kladně hodlá zaútočit na hattrick. Má to ale jeden podstatný háček, tím je ničitel Max Handanagič. Ten nepoznal hořkost porážky už bezmála čtyři roky a bolest bude chtít ,,Max Pain“ rozdat i ,,Varanovi“ z Ukrajiny. Handanagič útočí na sedmou ,,neprohru“ v řadě, ale věřte, že ,,Varan“ Mavrodiev bude sakra kousat.

MMA, 83.9 kg : Pavel „Maximus“ Lamacký 🇨🇿 (Vagabund gym Hodonín) vs. Dominik „Hambáč“ Humburger 🇨🇿 (MMA Liberec, HS team)

Dominik Humburger, mistr ČR v MMA a juniorský šampión své země v boxu se musí vypořádat se změnou soupeře. V profi debutu je to rozhodně nezáviděníhodná věc. ,,Vikinga“ Vadkertiho nahrazuje Pavel ,,Maximus“ Lamacký z hodonínského Vagabund gymu. Lamacký je gladiátor, který se probíjí různými bojišti již mnoho let, ať už pod pravidly Muay Thai, nebo v posledních letech v MMA. Jak si Humburger poradí s protivníkem, který má na svém kontě zkušenosti s borci jako Bahník, nebo Mikulášek? Může přinést do klece něco, s čím se snad ,, Maximus“ Lamacký ještě nesetkal?… Morituri te salutant!

Striking, 79 kg: Ondřej Malina 🇨🇿 (Aplik Muay Thai – AMT Praha) vs. Tomáš Laube 🇨🇿 (KBC Kutná Hora, Gym24 MMA – PDY)

V tomto duelu se střetne milovník a vyznavač thajského boxu Ondřej Malina s Tomášem Laubem. Ten je spíš doma pod pravidly K-1. Trojnásobný mistr ČR v Muay Thai, Malina, brousí ostří loktů a kolen, které by mohly skrz malé rukavice otevřít nejen soupeře, ale hlavně cestu k vítězství. K nim se ovšem  musí probít přes Laubeho tvrdá boxerská kladiva, která ukončila už nejednoho protivníka. Bude to předpokládaný souboj thaiboxera s kickboxerem, nebo týmy připraví jiný game plan a postaví původní prognózy na hlavu? Ať tak, či tak, atraktivita duelu zaručena!

MMA, 70.3 kg: Václav Štěpán 🇨🇿 (ASA Hradec Králové) vs. Josef Štummer 🇨🇿 (MMA Liberec)

Válka stylů, síla vs. pohyb, tak by se dal pojmenovat střet libereckého Josefa Štummera a Václava Štěpána z ASA Hradec Králové. Štummer na podzim minulého roku doslova stínal hlavy protivníků. Zapsal dvě výhry během čtrnácti dnů. Nejprve úřadovala liberecká gilotina a o dva týdny později zvítězil Štummer via rear naked choke. Jestli ale někdo umí mistrně negovat silné stránky soupeřů, je to Václav Štěpán. Mladík, který má oko, velmi dobrý pohyb a v zádech stoprocentní bilanci v organizaci MMAsters League. Dokáže ji Štěpán udržet, nebo Štummer přichystá mladému talentu letecký den?

K-1, 72 kg: Tomáš Němeček 🇨🇿 (Muay thai Brno) vs. Domenico „Anakin“ Naswetter 🇨🇿 (Muay Thai Olomouc)

Mladí a nadějní dostávají opět prostor na MMAsters league. Tomáš Němeček je obojživelník, který velmi dobře kombinuje MMA a postojářské disciplíny. No a kde jinde si vzít lepší příklad v této dovednosti, než u svého veleúspěšného stájového kolegy Vasila Ducára. Ve svých zápasech zbytečně na nic nečeká, chce být aktivní a od úvodu nutí soupeře hrát dle jeho scénáře. Naproti tomu Naswetter není z těch, kdo skáče, jak soupeř píská. To ostatně předvedl na MMAsters league 2. Tam nejprve zneutralizoval soupeřovy rakety nesoucí označení K.O., aby s chladnou hlavou ovládl bojiště a připsal si vítězství. Mladí pálí ostrými a budou jistě i v Kladně.