Budeme hrát mojí hru, věří Buršák před zápasem s Lesákem

Mladý talentovaný slovenský zápasník Michal Buršák se ve své profesionální MMA premiéře postaví proti dalšímu MMA debutantovi Luboši Lesákovi. Ten má ale bohaté zkušenosti z několika desítek zápasů v postojových disciplínách. Přesto Buršák věří, že se v kleci bude hrát podle jeho pravidel.

Ivan Vadkerti, Samuel "Pirát" Kryštofič a Michal Buršák na tréninku ve Spartakus Fight Gym (SFG) - 15.04.2021 - Text: Josef Macháček

Buršákova profesionální kariéra teprve startuje a zatím tak minimálně v Česku nepatří mezi nejznámější zápasníky. Využil proto možnosti se krátce představit a vyjádřit se ke svému nadcházejícímu zápasu.

„Pocházím z malé vesnice Dolný Ohaj, kousek od Nových Zámků. Asi před 5 lety se mě zeptal kamarád jestli by jsem nechtěl vyzkoušet bojové umění. Bez váhání jsem odpověděl, že jdeme na trénink a to mě dostalo do gymu s top senseiem Tomášem Bilichichem. Hned jsem věděl, že tohle je věc, kterou chci v životě dělat. Mám za sebou 8 amatérských zápasů s bilancí 6-2-0, ale moje cesta k úspěchu teprve začíná.“

Když přišla nabídka na zápas s Lubošem Lesákem na MMAsters League 3, neváhal. “Byl jsem nadšený, že se konečně v této covidové době našla příležitost posunout se dál.”

Mám za sebou 8 amatérských zápasů s bilancí 6-2-0, ale moje cesta k úspěchu teprve začíná.

V rámci přípravy na svou profesionální premiéru neponechal Buršák nic náhodě a mimo svůj mateřský klub, vedený jiu-jitsu specialistou Tomášem Bilishichem, navštěvoval i slovenský elitní Spartakus Fight Gym, kde se na Lesáka připravoval s takovými jmény jako jsou UFC zápasník Ludovít Klein, Samuel „Pirát“ Krištofič nebo špičkový muay thai zápasník Daniel Hromek. O kvalitní sparingy tak neměl mladý Slovák nouzi.

Moje příprava na zápas proběhla téměř bez těžkostí. Trénoval jsem v našem domácím klubu u Tomiho, a pokud nám to covid dovolil, tak jsme jezdili do SFG mezi ty nejlepší, kde mi daly sparingy strašně moc.”

Lesákových kvalit a zkušeností ze zápasů v K1 a muay thai si je Buršák velmi dobře vědom. Přesto je přesvědčený, že nakonec budou výhodou jeho zkušenosti z osmi absolvovaných amatérských MMA zápasů.

„Jsem si vědom, že Luboš je kvalitní postojář, ale MMA je úplně jiné než kickbox, takže jsem si jistý, že budeme hrát mojí hru.“

Záznam zápasu Michala Buršáka z roku 2018.

Zápas Lesák vs. Buršák můžete sledujte v pátek 7. května od 19:00 při galavečeru MMAsters League 3 na O2 TV Sport nebo TV Tipsport. Slovenští fanoušci mohou nově využít služby Pay-Per-View.