Voják Josef Štummer se chystá do bitvy

Profesionální voják, vítěz evropského šampionátu BJJ submission only Way of warrior a český šampión AJP – Jiu jitsu – to je stručný výpis úspěchů Josefa Štummera z MMA Liberec, který se na MMAsters League 3 postaví talentu Václavu Štěpánovi z All Sports Academy.

Josef Štummer vybojoval stříbro na mistrovství ČR v MMA. - Text: Josef Macháček, 22.4.2021

„Super! Konečně budu zápasit a netrénuji zbytečně.“ , byla první reakce Josefa Štummera, když přišla nabídka na zápas na MMAsters League 3. Profesionální voják ze severočeského městečka Zákupy začal s bojovými sporty v 15 letech na střední škole. „Naplno jsem se jim začal věnovat, ale až v 19 letech kdy jsem začal objíždět turnaje v grapplingu,“ dodává čtyřiadvacetiletý svěřenec Pavla Štefka a Jaroslava Musila z MMA Liberec, proti kterému se do opačné strany klece postaví teprve osmnáctiletý Václav Štěpán z královehradeckého All Sports Academy.

„Super! Konečně budu zápasit a netrénuji zbytečně.“

Štěpán patří mezi největší české talenty na scéně MMA. To však ve Štummerovi nevyvolává žádné velké emoce.  „O Vendovi toho moc nevím. Prý je to super talent, takže doufám, že předvedeme kvalitní zápas. Oběma by to mohlo pomoct v kariéře a pro oba to bude určitě veliká zkušenost.

Josef Štummer a jeho dominance na zemi. - foto: Czechfighters.cz

Protiepidemická opatření kvůli uzavření tělocvičen neumožňují zápasníkům takovou přípravu, na kterou jsou běžně zvyklí. I s touto situací se však šikovný zemař vypořádal a na zápas je připravený. „Příprava neprobíhá nějak zvláštně, v podstatě od prosince trénuji s kluky z gymu kde se dá. Hodně mi pomáhá Daniel Ljaško, Pavel Štefko, Jakub Dyk, taťka a další kluci.“

Největší úspěchy Josefa Štummera
  • Vítěz BJJ Europen champion submission only Way of warrior, 2018
  • Vicemistr BJJ Europen champion submission only Way of warrior, 2019
  • AJP – Jiu jitsu Czech republic champion 2019-2020
  • 2. místo IMMAF 2020
  • Amatérské MMA skóre 9-2-0
Soupeř: Václav Štěpán a jeho poslední fight na ML2