Víc stresující než zápasit, říká o roli trenéra Lesák

Sotva doléčil zranění, už stál opět v kleci. Tentokrát však bez rukavic a svého pověstného „vražedného“ pohledu. Místo ran rozdával rady svému svěřenci. Jak se v nové roli trenéra cítil excelentní postojář Luboš Lesák? A jaké jsou jeho další plány?

Luboš Lesák jako zápasník na ML3 - Foto: striking.pictures - Text: Josef Macháček, 29.12.2021

Jak probíhá rekonvalescence? Už je vše zahojené? Kdy budeš moc ruku zase zatížit na 100%?

Rekonvalescence probíhá dobře, vše je zahojené. Dal jsem hojení delší pauzu. Uvidíme až to otestuji v zápase. Zatěžovat ruku jsem naplno začal až tento týden. Už jsem měl absťák po sparingu… 😊

Jak teď vypadají tvé tréninky?

Trénuji už zase naplno, takže dvakrát až třikrát denně. Jako kdybych měl mít za chvilku zápas.

Jaké jsou tvé další plány po návratu? Dáš si nejdřív nějaký postojový zápas, nebo skočíš rovnou zpět do MMA? Máš už případně nějakou konkrétní nabídku na zápas?

Plány jsou takové, že chci být komplexní zápasník. Chci upravit svůj styl i tréninky, protože se mi můj poslední zápas proti Lengálovi nelíbil. Prioritou je MMA, ale pokud přijde zajímavá nabídka na postoj, tak proč ne.

Prioritou je MMA, ale pokud přijde zajímavá nabídka na postoj, tak proč ne.

Na MMAsters League 4 jsi se představil v roli trenéra. Jaké to pro tebe bylo? Kde se cítíš jistější, v kleci jako zápasník nebo za klecí jako trenér?

V roli trenéra je vše obráceně. Pro mě to je určitě víc stresující. Koukám na zápas a reagoval bych jinak než můj svěřenec. Vidím chyby, které se mu snažím říct a upozornit ho na ně, ale on mě neposlouchá. Ale zase už alespoň vím, jak se cítil Dušan v mých začátcích a vlastně i teď 😊 (pozn. Dušan Macák – trenér Luboše Lesáka).

Jak jsi byl spokojený s výkonem svého svěřence?

Vyhrál, tak jsem spokojený. Byl to jeho první zápas, takže tam byly samozřejmě chyby, ale víme o nich a budeme pracovat na jejich odstranění, aby to příště bylo zase o něco lepší.

Budeme tě v roli trenéra vídat častěji nebo to byla výjimečná věc?

Mám svůj oddíl Lesák Fight Team, kde mám několik nadějných kluků, kteří mají chuť zápasit, takže budu častěji k vidění i jako trenér.

V roli trenéra je vše obráceně. Pro mě to je určitě víc stresující.

Stačil jsi se na MMAsters League 4 podívat i na jiné zápasy? A jak se ti případně líbily?

Na MMAsters League 4 jsem viděl všechny zápasy. Celá fight karta byla skvěle poskládaná. Každý zápas měl co dát a každý z účastníků tam nechal všechno. Kromě jednoho jsem si správně tipnul všechny zápasy.