S Růžičkou se klidně utkám, říká vítězný i bonusový Krofta

Na MMAsters League 4 se měl Jakub Krofta utkat s Tadeášem Růžičkou o neoficiální trůn krále do 70 kg. Očekávaný zápas však zhatilo Růžičkovo zranění, a tak musela přijít rychlá náhrada v podobě nevyzpytatelného Mateusze Janika z Polska. Ten vzdoroval do poslední vteřiny zápasu, ale na skvěle zápasícího Kroftu to nestačilo. Člen královehradeckého MG Teamu tak svou profesionální bilanci vylepšil na 15-2!

KROFTA vs. JANIK, MMAsters League 4 - Foto: striking.pictures - Text: Josef Macháček, 27.12.2021

Jak šla příprava na zapas, byly nějaké komplikace, nebo proběhlo vše podle plánu?

Všechno vyšlo jak mělo, po zranění kotníku jsem byl od srpna téměř nepřetržitě v tréninku. Nově jsem zařadil kondiční tréninky v Topatletu pod vedením Honzy Maršálka a potom klasicky ve svém domácím MG Teamu s Rendou Blažejovským a Dušanem Macákem. To je pro mě recept na úspěch v zápasech, na svůj tým nedám dopustit. 

Byl v zapase nějaký okamžik, kdy tě Janik výrazněji ohrozil nebo tě něčím překvapil? 

Soupeř měl poměrně tvrdý box, ale od prvního kola jsem cítil fyzickou převahu. Občas mě trefil poměrně přesně roundkicky pod ruce, ale naštěstí mě to nijak výrazně neohrozilo.

Měl jsi Janika „nakoukaného“ a připravenou strategii na míru? Můžeš jí takto po zápase poodhalit?

Janik byl poměrně short-notice náhradní soupeř. Věděl, že jsem favorit a neměl moc co ztratit. Já jsem se nechtěl nechat zbytečně ohrozit, takže jsem byl ze začátku spíše opatrný a občas právě já ustupoval, abych naboural jeho představu o vývoji zápasu a na něco si zbytečně nenaběhl. 

Byl to zápas hodně na jistotu od chvíle, kdy jsem věděl, že už zpomaluje a jeho útoky bez problému ubráním. Pak jsem začal přidávat na tempu.

Na svůj tým nedám dopustit, je to pro mě recept na úspěch.

Jak moc tě mrzelo, ze sešlo ze zápasu s Tadeášem Růžičkou, který se zranil? Láká tě pořád se s „Mawarem“ poměřit?

Mrzelo mě to. Hodně mých fanoušků si tenhle zápas přálo. V přípravě jsem byl dlouho a nedával jsem si žádný oddych ani po říjnovém zápase v boxu. Jsme podobná váha, takže si myslím, že se klidně můžeme střetnout, jakmile bude nějaká adekvátní příležitost.

Už máš vymyšleno, na co padne bonus za Tipsport výkon večera?

Padl za přípravu dávno předtím, než jsem ho dostal. 😀 Beru to tak, že dělám sport, který mě baví a jsem vděčný, že to dokážu finančně pokrýt. Je to také díky mému tréninkovému programu BEFIGHTER, ve kterém buduju komunitu chlapů, kterým předávám moje nadšení pro bojové sporty a zdravý životní styl. Žiju život podle sebe a to je pro mě hlavní. 

Chci být pořád ve formě, zápasit a zlepšovat se v boji, ale musím najít víc času pro přítelkyni. Zaslouží si to.

Jak vypadá tvé období po zápase?

Po MMAsters to vypadlo tak, že jsem měl 5 dnů volno a zase jsem naskočil do tréninku. 🙂

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Hodně se teď soustředím na svůj program BEFIGHTER, chci být pořád ve formě, zápasit a zlepšovat se v boji. Dále si musím zvládnout udělat více času na svojí přítelkyni, protože je to moje láska a zaslouží si to.