Gala pod lupou: MMAsters League vol. 2

V sobotu 12. prosince se v kladenském nákupním centru OAZA uskutečnil 2. galavečer MMAsters League. Jak jsme si již mnozí (ne)zvykli, klání se uskutečnilo bez přímé divácké podpory v hledišti. Ale borci se svých rolí zhostili s plným nasazením a fandům bojových sportů nabídli pořádně šťavnaté menu… tvrdá ukončení, překvapivé výsledky, rychlé KO i nekonečná válka v postoji, to vše bylo servírováno před kamerami O2 TV Sport.

17.12.2020 - Text: Michal Gruber - Foto: Maslic Elvis

Večer otevřely duely nepříliš ostřílených borců, kterým MMAsters League otevírá možnost zviditelnění a řádného nastartování kariéry. To platilo i o dvojici, která si to rozdala v K-1 (-86 kg). Proti sobě stanuli v kladenském derby Jakub Mazzolini (Mystery gym Kladno) a Martin Pazdera (Hakim gym Kladno). Mazzolini měl výrazný výškový deficit, který ale vymazal na konci úvodního kola. Do té doby vyrovnaný průběh souboje narušil kopanec jako od italského hřebce, kdy zadní ruka Mazzoliniho našla přesně bradu Pazdery. Toho už nenechal rozhodčí dále pokračovat. Mazollini tak mohl slavit první kariérní vítězství, navíc před limitem a hned na takovéto akci.

Mladí a nadějní drželi žezlo galavečera nadále pevně v rukou, tentokrát ale v MMA (-70 kg). Dvacetiletý Martin Jonáš (Cage Warriors MMA Říčany) změřil síly s o dva roky mladším Václavem Štěpánem (ASA Hradec Králové). Od úvodu Štěpán trefoval říčanského fightera jedovatým boxingem. Bylo jasné, že Jonáš musí do druhé rundy něco změnit. Snažil se borce z Hradce Králové utavit nekonečným a vysilujícím wrestlingem. To se povedlo, druhá část boje šla nejspíš za ním. Nechal v ní ale obrovské penzum sil a Václav Štěpán si usurpoval po prvním také třetí rozhodující kolo. Královéhradecký zápasník triumfoval na body, a jak sám řekl, nechystá se zahálet a hned započne přípravu na 24. prosince, kdy ho čeká boj s kaprem a bramborovým salátem.

Zpět do K- 1, a to v podání Dominika Naswettera z Muay thai Olomouc a Martina Demetera z Hakim gymu Kladno. Demeter hned od úvodního gongu vytáhl těžký kalibr v podobě tvrdých granátů. Žádné zastřelování se, rovnou vypouštěl z rukou KO bomby. S tím byla v kontrastu velká trpělivost Naswettera, která mu nakonec růže přinesla. Demeter vystřílel patrony velké ráže, olomoucký fighter převzal aktivitu, velmi disciplinovaným a přesným výkonem uzmul vítězství.

K MMA (-70 kg) nás vrátili Jakub Podpěra z Reinders teamu a Petr Tesař z mosteckého Star teamu. První ránu kapitána trefil z overhandu Tesař a s Podpěrou to vypadalo zle nedobře. Mostecký bijec nechtěl na nic čekat a vlétl do svého protivníka s plánem rychlého ukončení. Hlavu tomuto záměru ale srazila gilotina, kterou umě nasadil Jakub Podpěra a donutil Petra Tesaře k odklepání.

Během večera mělo dojít hned k několika měřením sil mezi českými a polskými bojovníky. Prvním takovým duelem byl střet mezi Patrykem Paduchem z Vratislavi a Maxem Handanagičem z MMA Poděbrady. Silově dobře vybavený Paduch nikterak neskrýval svůj plán, zkrátit vzdálenost a umořit zápasením uvolněnějšího a v postoji přesnějšího Handanagiče. Ten i přes několik takedownů dokázal rychle vstávat a na zemi se nijak nezdržoval. Klíčový a zároveň smolný moment přišel minutu před koncem prvního kola. Když se chtěl Paduch vymanit z tlaku poděbradského borce, poranil si nohu a nebyl schopen již dále pokračovat. Max Handanagič prodloužil svoji šňůru neporazitelnosti a my se můžeme těšit na jeho další atraktivní představení.

Česko vs. Polsko podruhé, tentokrát proti sobě nastoupili dva profesionální vojáci, Szymon Christ a Dominik Podzemský. Christ šel okamžitě po takedownu, což se mu zanedlouho povedlo přes single leg. Podzemský urychleně vstal a otočil pozici. Vicemistr polské armády v MMA se ale dál valil za Podzemským jako buldozer. Dostal zápas opět na zem. Usadil se se svými více jak třiadevadesáti kily v plném mountu a tvrdým ground and pound donutil rozhodčího k ukončení fightu na konci 3. minuty 1. kola. Srovnal tak prozatímní účty mezi Českem a Polskem na 1:1.

ML-2-05

MMA zápas dvou úspěšných, tak by se dal překřtít střet Michala Jančušky (Valetudo RK Znojmo) a Lukáše Chotěnovského (ASA Hradec Králové). Zatímco první jmenovaný neodcházel z klece poražený déle než čtyři roky, Chotěnovský nepoznal hořkost porážky mezi profíky ani jednou. Typickým obrázkem tohoto fyzicky velmi náročného zápasu byla top pozice neúnavně pracujícího Chotěnovského a pokusy Jančušky nalákat ze zad svého protivníka do nějaké pastičky. Chotěnovský poctivě ždímal Jančušku na zemi v podstatě celá tři kola, nejednou se vyhnul pokusu o nasazení submise, absorboval i pár loktů a tvrdou prací si vyfáral jednomyslnou bodovou výhru.

Štěpán Guba (MuayThai Olomouc) vs. Jakub Krofta (MG Team Hradec Králové) v disciplíně MMA striking (-71 kg) to byl další chod na kartě. V upoutávce na tento fight bylo psáno, že by mohl být adeptem na zápas večera, a to se do puntíku splnilo. První se osmělil Krofta, hned po dvaceti vteřinách proklepl Gubu delší kombinací. Thaiboxer z Olomouce se nenechal dvakrát pobízet a rozjela se nekonečná mela s mnoha technickými lahůdkami. Krofta svým pohybem mizel jako duch ze zorného pole svého soupeře. Dokázal na hlavu Guby propašovat několik „utajených“ high kicků. Vše vyvrcholilo na konci 2. kola, kdy po dlouhé kombinaci dostal Gubu do počítání. 

Olomoucký válečník ovšem nesložil zbraně a z posledního kola udělal, společně se svým sokem, přestřelku jak z mafiánského filmu. Krofta bral po výborném výkonu bodovou výhru a společně s Gubou patří oběma velký klobouk dolů za devět minut nekompromisní, férové války.

Main event obstarali v MMA (-84 kg) Adrian Dudek z Polska a Daniel Brunclík z Cage Warriors MMA Říčany. Jestliže je dnes moderní dávat rozmarům počasí jména, pak do Kladna přilétla z Polska bouře jménem Adrian. Náběh, mela a strašlivá Dudkova pravá v háku, společně s následným ground and pound, ukončila boj po nějakých devíti vteřinách. Pak už jsme sledovali jen emotivní polskou radost z expresního triumfu.

Galavečer MMAsters League nabídl kompletní menu, které zcela jistě pobavilo televizní diváky. Věřme, že další pokračování už si budeme moci vychutnat jako fanoušci bojových sportů také osobně v blízkosti klece.

FOTO-GALERIE

(Autor: Petr Šteiner)